Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

Automat do przygotowania podpałki Kindlet PRO

FUELWOOD

397

0 szt.

Na zamówienie

Zapytaj o ten produkt

  
Automat do przygotowania podpałki Kindlet PRO

W pełni profesjonalny automat do przygotowania podpałki Kindlet Pro jest w stanie przetworzyć kawałki drewna o przekroju:

- okrągłym, czyli zwykłe klocki (do 25 cm średnicy)

- innym niż okrągły, tzn. kwadratowym, prostokątnym (odpady tartaczne, kantówki, deski,połupane drewno itp., wysokość do 25 cm)

Szeroki wachlarz możliwych do przerobienia kształtów drewna producenci uzyskali dzięki zastosowaniu przenośnika taśmowego podającego materiał do komory łupiącej.

Obsługa maszyny odbywa się w pełni automatycznie, zadaniem obsługującego jest dostarczenie materiału i ułożenie go w rynnie podawczej oraz odebranie gotowej podpałki.  Maszyna umożliwia produkcję podpałki o długości 15,20,25 oraz 29 cm (do wyboru). Unikalny kształt noża  w formie litery X zapewnia  uzyskanie wysokiej jakości podpałki, nawet drewno zasęczone nie stanowi większego problemu. Dzięki zaworowi umieszczonemu z przodu maszyny, w łatwy sposób można regulować grubość podpałki.

Wszystkie elementy ruchome zabezpieczone zostały osłonami, których otwarcie powoduje zatrzymanie pracy maszyny, poprzez co praca na KINDLET PRO jest całkowicie bezpieczna. Maszyna została zaprojektowana i zbudowana w 100% w Wielkiej Brytanii, wysokiej klasy elementy układu hydraulicznego i elektrycznego maszyny zapewniają cichą oraz niezawodną pracę.

Gotową podpałkę można zapakować w worki w sposób ułożony (worki raszlowe nasuwane na rynnę odbiorczą), lub nasypowy (przypadkowy, np. do BIG BAG’ów), wybór należy od Państwa!

Opcje napędowe maszyny to wersja elektryczna 400V 7,5 kW, WOM traktora oraz hydrauliki traktora (min 24 l/min, 180 bar, zasilanie 12V),  chłodnica oleju należy do wyposażenia standardowego.

Wydajność maszyny to maksymalnie 2,5 m3/godz. , czyli do 150  worków/godz. (45 cm x 60 cm) tj. do około 50-60 worków z 1 m3 drewna.

Należy pamiętać, iż aby osiągnąć pewną wydajność należy zapewnić maszynie stały dopływ materiału o odpowiedniej średnicy oraz długości.

Dane techniczne:

Napęd

V/kW

400/7,5

Podawanie drewna

 

przenośnik taśmowy

Regulacja wielkości podpałki

 

tak

Prędkość cyklu sek 1,2
Chłodnica   Standard

Typ materiału

 

drewno okrągłe, łupki, kantówki, deski

Wysokość okrągłe/ „kwadratowe”

cm

25

Długości drewna

cm

15/20/25/30 (opcja)

Wydajność

mp/h

max.2,25

Wymiary zewnętrzne:

 

 

Długość

mm

2715

Szerokość

mm

1378

Wysokość

mm

1346

Waga

kg

800

Gwarancja

m-cy

12

 

Dopłata za zestaw do ustawiania innej długości: 1570 zł netto

UWAGA

Wydajność maszyny do rozpałki zależy od zadanego stopnia rozdrobnienia drewna oraz jego rodzaju  (okrąglaki, kantówki, deski,zrzyny etc.)

Dla zapewnienia wysokiej wydajności maszyny należy mieć przygotowane drewno w odpowiednich wymiarach.


Film: KindletPro w czasie pracy

   

Inne produkty z tej samej kategorii

Masz pytania dotyczące produktu: Automat do przygotowania podpałki Kindlet PRO?
Wypełnij poniższy formularz.Proszę czekać, trwa wysyłanie formularza.