Kategorie

Producenci

Automat do przygotowania podpałki Kindlet 200

FUELWOOD

2824

0 szt.

Na zamówienie

Zapytaj o ten produkt

kontakt

Automat do przygotowania podpałki Kindlet 200

W pełni profesjonalny automat do przygotowania podpałki Kindlet 200 jest w stanie przetworzyć kawałki drewna o przekroju:

- okrągłym, czyli zwykłe klocki (do 20 cm średnicy)

- innym niż okrągły, tzn. kwadratowym, prostokątnym (odpady tartaczne, kantówki, deski, połupane drewno itp., wysokość do 20 cm)

Szeroki wachlarz możliwych do przerobienia kształtów drewna producenci uzyskali dzięki zastosowaniu przenośnika taśmowego podającego materiał do komory łupiącej.

Obsługa maszyny odbywa się w pełni automatycznie, zadaniem obsługującego jest dostarczenie materiału i ułożenie go w rynnie podawczej oraz odebranie gotowej podpałki.  Maszyna umożliwia produkcję podpałki o długości 13-16,5 cm. Unikalny kształt noża  w formie litery X zapewnia  uzyskanie wysokiej jakości podpałki, nawet drewno zasęczone nie stanowi większego problemu. Dzięki zaworowi umieszczonemu z przodu maszyny, w łatwy sposób można regulować grubość podpałki.

Wszystkie elementy ruchome zabezpieczone zostały osłonami, których otwarcie powoduje zatrzymanie pracy maszyny, poprzez co praca na KINDLET 200 jest całkowicie bezpieczna. Maszyna została zaprojektowana i zbudowana w 100% w Wielkiej Brytanii, wysokiej klasy elementy układu hydraulicznego i elektrycznego maszyny zapewniają cichą oraz niezawodną pracę.

Gotową podpałkę można zapakować w worki w sposób ułożony (worki raszlowe nasuwane na rynnę odbiorczą), lub nasypowy (przypadkowy, np. do BIG BAG’ów), wybór należy od Państwa!

Opcje napędowe maszyny to wersja elektryczna 400V 7,5 kW, 

Wydajność maszyny to maksymalnie 1,3 m3/godz. 

Należy pamiętać, iż aby osiągnąć pewną wydajność należy zapewnić maszynie stały dopływ materiału o odpowiedniej średnicy oraz długości.

Dane techniczne:

Napęd

V/kW

400/7,5

Podawanie drewna

 

przenośnik taśmowy

Regulacja wielkości podpałki

 

tak

Prędkość cyklu sek 1,6

Typ materiału

 

drewno okrągłe, łupki, kantówki, deski

Wysokość okrągłe/ „kwadratowe”

cm

20

Długości drewna

cm

13-16,5

Wydajność

mp/h

max.1,3

Wymiary zewnętrzne:

 

 

Długość

mm

2376

Szerokość

mm

1115

Wysokość

mm

1295

Waga

kg

400

Gwarancja

m-cy

12

Warunki gwarancji maszyn leśnych dostępne w regulaminie pkt. §12KLIK
   

Masz pytania dotyczące produktu: Automat do przygotowania podpałki Kindlet 200?
Wypełnij poniższy formularz.Proszę czekać, trwa wysyłanie formularza.